دسته بندی : همه

انتشارات میلاد ناصح زاده

آخرین بروزرسانی : 16 اسفند، 1402

چگونه معلم شویم؟!


استاد شهریار گفته : ز بوسیدنی های دست این روزگار ، یکیشان بود دست آموزگار
معلمی یکی از اون مشاغل عجیب و غریبه و با اینکه شاید باورش یکم سخت باشه ، بسیار اعتیاد آور !
لذت آموزش دادن به دیگری ، لذتی بی انتها و غیر قابل وصف است ! البته کسی که تصمیم میگره تو این مسیر قدم بزاره ، اگه میخواد از این لذت غریب بهره ای ببره ، باید به یک فعالیت سخت اما لذت بخش دیگه هم تن بده : آموختن.
معلمی فقط آموزش دادن نیست ، آموختن هم هست ! هم باید از همون کسی که قرار هستش چیزی یادش بدی بیاموزی و هم بدون شک همواره به فکر رشد و توسعه توانایی های خودت باشی.در غیر این صورت شاید بعید باشه اون لذتی که ازش حرف زدیم رو تجربه و درک کنی و به اون چیزی که رویاش رو داری برسی.
در هر صورت امیدوارم اگه قصد ورود به یکی از مقدس ترین و حتی شاید مقدس ترین مشاغل رو داری ، با دل و علاقه­‌ی خودت قدم برداری ؛ میخوای بدونی جایگاه یه معلم چرا انقدر پر اهمیته ؟ کافیه برگردی و پشت سر خودتو نگاه کنی !
مثلا شاید درس مورد علاقت فیزیک باشه و این فقط به این دلیل باشه که روزی معلم فیزیک خیلی خوبی داشتی !
این ساده ترین و پیش پا افتاده ترین مثالی بود که میتونستم بزنمو اصولا معلمی – خصوصا کسانی که در مقطع ابتدایی تدریس میکنن – تاثیرات بسیار زیادی بر روی شکل گیری شخصیت افراد – خواسته یا ناخواسته – دارن و هم میتونه دعای هزاران نفر پشت سرشون باشه و هم میتونه ...

 

میخوام معلم بشم ، چیکار کنم ؟!

در حال حاضر ، 3 تا راه داری :

🔶اول اینکه به صورت خصوصی و آزاد بری سراغ این شغل
🔶دوم اینکه تو آزمون استخدامی شرکت کنی
🔶سوم اینکه از طریق دانشگاه فرهنگیان به این شغل ورود کنی

هر 3 راه هم ممکنه و تو هر کدوم میشه موفق شد اما به این دلیل که امروزه مخاطبین بسیار زیادی دنبال ورود به دانشگاه فرهنگیان هستن ، ما میخوایم روی راه سوم تمرکز کنیم و کمی در موردش با هم گپ بزنیم.